The Wand

The Wand – znieczulenie komputerowe

Powoli czas znieczuleń wykonywanych za pomocą zwykłej strzykawki i igły odchodzi do przeszłości. Jest to bardzo dobra wiadomość zarówno dla Pacjentów, jak i stomatologów. Ojczyzną The Wand są Stany Zjednoczone, a od ponad 10 lat urządzenie to skutecznie podbija Polskę. Dzięki niemu zabiegi dentystyczne stają się bardziej komfortowe i bezpieczne, a osoby cierpiące na dentofobię chętniej decydują się na wizytę w gabinecie stomatologicznym.

The Wand posiada specjalnie zaprojektowany aplikator, wyglądem przypominający długopis – ten kształt zapewnia całkowitą swobodę i precyzję ruchu w trakcie pracy oraz eliminuje strach przed strzykawką i igłą. Urządzenie The Wand jest przyjazne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Podanie znieczulenia tą metodą stało się dużo łatwiejsze i przede wszystkim mniej stresujące dla Pacjenta. The Wand dzięki nowej technologii opierającej się na stopniowym dawkowaniu znieczulenia, które jest kontrolowane przez komputer, pozwala na bezbolesną aplikację substancji znieczulającej. Dzięki temu pacjent unika bólu i niepotrzebnej paniki. Znajdujący się w The Wand mikroprocesor w inteligentny sposób dobiera odpowiednie cieśnienie oraz ilość podawanego znieczulenia. Cały proces jest w pełni kontrolowany.

W tradycyjnych znieczuleniach ból spowodowany jest nie tylko wkłuciem igły, lecz również podawaniem substancji znieczulającej, która rozpiera tkanki. Przy użyciu zwykłej strzykawki dentysta nie ma pełnej kontroli nad ilością i tempem aplikowanego znieczulenia. W The Wand całość procesu nadzoruje komputer, który zapewnia odpowiednią szybkość podawania, a to z kolei zapobiega powstawaniu bólu. Połączenie nowoczesnej technologii, wcześniejszego znieczulenia miejsca wkłucia na śluzówce żelem znieczulającym oraz umiejętności lekarskich sprawia, że Pacjent nie odczuwa dyskomfortu.

The Wand to nie tylko wyeliminowanie bólu i strachu przed znieczuleniem. Pacjent zachowuje pełną swobodę i mimikę twarzy w czasie działania substancji znieczulającej. Warto także zaznaczyć, że po zaaplikowaniu znieczulenia może swobodnie mówić i funkcjonować.

The Wand, czyli magiczna różdżka sprawia, że każdy zabieg staje się bezbolesny i w pełni komfortowy. Metodę znieczulania The Wand można zastosować w leczeniu zachowawczym, protetycznym, w endodoncji, pedodoncji, ale również w każdej innej dziedzinie stomatologii. Już po pierwszym znieczuleniu wykonanym z zastosowaniem urządzenia The Wand wielu pacjentów nie wyobraża sobie powrotu do „starej” metody znieczulania.

Leczenie kanałowe

Jest to dział stomatologii który zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba i tkanek okołowierzchołkowych.

Gdy próchnica doprowadziła do przedostania się bakterii do jamy zęba, powodując tym samym jego zapalenie, martwicę lub zgorzel miazgi - konieczne jest przeprowadzenie leczenia kanałowego. W trakcie leczenia usuwa się zainfekowaną tkankę z wnętrza zęba, ząb oczyszcza się chemicznie i mechanicznie, a powstałą przestrzeń wypełnia szczelnie specjalnym materiałem. Całe leczenie powinno odbywać się pod kontrolą radiologiczną.

Leczenie kanałowe jest zalecane przy głębokich ubytkach, przy martwicy miazgi, ze wskazań protetycznych - przed wykonaniem korony lub mostu.

Od jakiego czasu do leczenia kanałowego wykorzystujemy również nowoczesny mikroskop, który jeszcze precyzyjniej pozwala nam osiągnąć efekty leczenia.

Mikroskop