AKCJA LATO!

Piękny, BIAŁY uśmiech na urlopie, wakacjach….i każdego dnia!

Wakacyjna PROMOCJA 20% rabatu!

Na profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną metodą Beyond!!

AKCJA LATO tylko od 03.07do 31.08.2017r.

Zamiast  1000zł płacisz 800zł!

Pewnie każdy z nas chciałby mieć piękne i śnieżnobiałe zęby, przywodzące na myśl uśmiech gwiazd rodem z Hollywood. Ponadto olśniewający uśmiech dodaje pewności siebie i podnosi komfort życia. 

Niestety zła dieta, nadmierne picie kawy czy palenie papierosów sprawiają, że nasze zęby tracą swoją biel i zyskują niechciane przez nas żółte lub szare zabarwienie.


Profesjonalne wybielanie zębów w  DentalArt Słubice!

 

Uzyskanie znaczącej zmiany koloru w krótkim okresie czasu jest główną zaletą profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie. Ten rodzaj zabiegu jest zawsze przeprowadzany przez stomatologa.

Procedura profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym zaczyna się od dokładnego ustalenia koloru zębów oraz od określenia możliwego do uzyskania efektu. Lekarz przeprowadza dokładne badanie stanu zębów oraz ocenia istnienie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. 

Przed przystąpieniem do wybielania zęby powinny być dokładnie oczyszczone (usunięcie kamienia, piaskowanie). Następnie zabezpieczane są dziąsła tzw. płynnym koferdamem-zapobiega to podrażnieniu dziąseł co często zdarza się w metodzie nakładkowej. Na tak przygotowane zęby lekarz nakłada żel o dużym stężeniu substancji aktywnej a następnie żel poddawany zostaje aktywacji lampą Beyond która emituje zimne niebieskie światło. Żel pozostaje na zębach przez 10-15 min i cały zabieg powtarza się jeszcze dwa razy. Sam zabieg wybielania nie przekracza 45 min. U osób u których występują szczególnie trudne przebarwienia może zaistnieć konieczność, aby powtórzyć jedną lub więcej sesji wybielania. 

 

Czym jest  tzw. „Biała dieta” ?

Pod pojęciem „białej diety” należy rozumieć pierwszych 48 h tuż po wykonaniu zabiegu wybielania zębów lampą BEYOND, podczas których należy unikać spożywania kolorowych pokarmów oraz napojów. Ma to na celu utrwalenie efektów wybielania.

Zalecenia jak i dokumentację fotograficzną przed i po  otrzymacie Państwo oczywiście w naszym autoryzowanym gabinecie.

 

Zapraszamy już dziś!!

Standardowe procedury podczas implantacji w naszej klinice - DentalArt Stomatologia Słubice

Krok 1

-konsultacja implantologiczna ( bezpłatna), wykonanie tomografii komputerowej(3D)
- plan leczenia opracowany przez lekarza na podstawie analizy zdjęć rentgenowskich oraz (3D)

Krok 2
-omówienie planu leczenia oraz akceptacja Pacjenta przedstawionego kosztorysu.

Krok 3

- chirurg umieszcza implant w kości przy znieczuleniu miejscowym, na życzenie pacjenta lub przy dużych odbudowach kości lub podniesieniu dna zatoki( sinus lift) z anestezjologiem w sedacji( tzw. płytkim uśpieniu)

- w optymalnych warunkach integracja następuje już po 3 miesiącach

- implant zastępuje korzeń zęba, stabilizując odbudowę protetyczną

Krok 4

- po okresie nie mniejszym niż 3-4 miesiące po zabiegu chirurgicznym lekarz umieszcza śrubę gojącą, aby uforomować dziąsło,

Krok 5 
– zależy od zaplanowanego zaopatrzenia protetycznego jaki zaplanował lekarz, ale zazwyczaj proces odbudowy protetycznej na zębach(implantach) trwa ok 2-3 tygodni

Rezultatem jest wygląd i uczucie 
posiadania własnych , zdrowych zębów.

To Fakt!!!:)

Zapraszamy na konsultacje implantologiczne!
Zaufaj 20 -letniemu doświadczeniu!

Ksylitol- naturalnie i zdrowo.

Dbam o żeby i jem słodycze :-)

Możliwe?

A jakże!

Ksylitol- naturalnie i zdrowo.

To nie żaden chwyt marketingowy, ani żadna chemia.

Wygląda jak cukier, smakuje jak cukier i jest naturalną substancją, której obecność wykryto  w włóknistych jarzynach, kolbach kukurydzy, owocach, a także drzewach liściastych np. brzozie. Stąd nosi równiez swoją drugą nazwę - cukier brzozowy. 

Czym się różni od cukru?

Otóż głównie wpływem na zdrowie, bo choć ma słodki smak i w wyglądzie nie odróżni się go od cukru to w przeciwieństwie do cukru właśnie- ma wyłącznie pozytywne działanie.

Podczas gry cukier w organiźmie zakwasza organizm i zaostrza procesy gnilne - ksylitol ma właściwości antybakteryjne i przeciwdziała procesom strarzenia komórek. Ogranicza  rozwój drożdzy i grzybów  w układzie pokarmowym.

Spożywanie zwykłego cukru zakwasza środowisko jamy ustnej co niszczy szkliwo, demineralizuje i osłabia zęby, a ksylitol w przeciwieństwie przywraca zasadowy odczyn w jamie ustnej. Odczyn taki zapobiega namnażaniu się szkodliwych bakterii m.in Streptococcus mutans, która powoduje próchnicę. Ponadto wzmacnia ochronne czynniki w ślinie (np. lizozym) i stymuluje mechaniczne spłukiwanie śluzówki jamy ustnej.

Inna zaleta ksylitolu- wzmacnia zęby i kości, a więc zapobiega też osteoporozie. Co robi zwykły cukier?Zabiera z organizmu wapń, potas i magnez i witaminy z grupy B.

Ksylitol można swobodnie spożywać w takich ilościach w jakich stosowało się cukier. FDA (Food and Drug Administration) i JEFCA (Joint FAO/WHO Expert Committee on Food Additives), organ doradczy Światowej Organizacji Zdrowia i Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa, potwierdza, że dla ksylitolu nie istnieje dopuszczalna dzienna dawka (ADI), co oznacza, że jest on całkowicie bezpieczny. 

Na początku jednak należy uważać, bo przy spożyciu większych ilości może pojawić się łagodna biegunka osmotyczna lub lekkie kurcze łydek. Fińscy naukowcy zalecają spożywanie do 40g ksylitolu dziennie. To nie powinno powodować  skutków ubocznych, a wystarcza do wzmocnienia tkanki kostnej. 

Krótki przewodnik jak prawidłowo i skutecznie zadbać o zęby z ksylitolem

Myj zęby zawsze po posiłku, a dodatkowo poszukaj słodyczy zawierających ksylitol. Już dzisiaj wiele gum i cukierków zawiera również inne substancje słodzące, jednocześnie czyniąc je bezużytecznymi. Czysty ksylitol można kupić w wielu supermarketach i sklepach ze zdrową żywnością. Skuteczna dawka to ok. 5-7 g dziennie. Większe dawki również są bezpieczne, ale może okazać się, że dają lekki efekt przeczyszczający. 

Chcesz spróbować naszych świątecznych zdrowych pierniczków? Specjalnie w trosce o wasze zdrowie przygotowaliśmy je z ksylitolem właśnie! Bo dbamy kompleksowo o naszych pacjentów :-)