Nowoczesna diagnostyka w DentalART :-)

Jesteśmy klinika która jako pierwsza w Słubicach wprowadziła kilkanaście lat temu badanie diagnostyczne zębów za pomocą zdjęć pantomograficznych  ( 2D).

Od 1,5 roku oferujemy Państwu również specjalistyczną diagnostykę w postaci badania 3D, czyli tomografii komputerowej -  PAX-I3D SMART.

W zależności od potrzeb badanie obejmuje cały zakres uzębienia, ewentualnie wybrany odcinek jamy ustnej.

Badania z użyciem tomografii komputerowej stanowią nieocenioną pomoc w diagnostyce w wielu dziedzinach stomatologii takich jak:

  • implantologia,

  • ortodoncja,

  • chirurgia stomatologiczna,

  • periodontologia,

  • endodoncja

Przy  zastosowaniu tomografii komputerowej uzyskujemy obraz 3D, który umożliwia natychmiastową i szczegółową analizę struktur anatomicznych  oraz ich trójwymiarową rekonstrukcję. Gwarantuje  to zarówno prawidłową diagnozę i planowanie leczenia, jak również stałą kontrolę i ocenę wyników.

Badanie tomograficzne jest podstawą planowania leczenia implantologicznego.
Trójwymiarowe zdjęcie pozwala uzyskać precyzyjne informacje odnośnie ilości kości znajdującej się w miejscu planowanego zabiegu. Ułatwia to wybór odpowiedniej wielkości implantu, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezpieczny. Wyeliminowane zostają wszelkie zagrożenia związane z wprowadzeniem wszczepu. Unikamy uszkodzenia istotnych struktur anatomicznych np. nerwu zębodołowego.


Poza tym oferujemy zdjęcia cefalometryczne ( boczne)- przydatne , często wymagane przy leczeniu ortodontycznym

Zawsze też towarzyszy nam profesjonalny sprzęt do  wykonywania zdjęć punktowych zębów ( szczególnie wykorzystywany przy leczeniu kanałowym).

Wszystkie badania Pacjent dostaje od nas nagrane na CD.

Cennik:

- zdjęcie panoramiczne (2d) 70zł

- zdjecie celowane zęba 30zł

-zdjęcie cefalometryczne 70zł

- tomografia komuterowa (3D)- całościowa + zdjęcie panoramiczne 2D - 250zł

- tomografia wycinkowa – 120 zł


Masz problem stomatologiczny! Potrzebujesz konsultacji?

 

Zadzwoń, napisz!


Nagroda Platinum Preffered Member dla dr Piotra Klincewicza!

W dn. 13 i 14 października br. - w Krakowie odbyło się 13. Sympozjum Środkowoeuropejskiej Akademii Implantologii Stomatologicznej (CEIA). Wydarzenia odbyło się pod hasłem: „Powikłania w leczeniu implantoprotetycznym i sposoby rozwiązywania problemów”.

Właściciel DENTALART Piotr Klincewicz - po raz kolejny został wyróżniony prestiżową nagrodą Platinum Preffered Member. Jest to nagroda przyznawana przez firmę Dental Depot producenta Implantów Biomet 3I.

Platinum Preferred Member jest przyznawana na podstawie kilkudziesięciu kryteriów m.in.: osiągnięcia implantologiczne, dynamika rozwoju, lokalne kampanie promujące leczenie, zaangażowanie w upowszechnienie leczenia implantologicznego wśród pacjentów oraz nieustanne dążenie do rozwoju i dokształcanie się.

Niepowodzenia i komplikacje to temat często omijany w programach konferencji, kongresów i sympozjów. Po raz pierwszy organizatorzy Sympozjum CEIA poświęcili mu całe 2-dniowe spotkanie – począwszy od całodniowej sesji prof. Dennisa Tarnowa – niekwestionowanego autorytetu w dziedzinie implantologii i estetyki stomatologicznej (wykłady i panel dyskusyjny pierwszego dnia) po prelekcje drugiego dnia z 2 włoskimi i 4 polskimi praktykami.

13. CEIA zgromadziła w Krakowie ponad 300 uczestników z kraju, 39 uczestników z zagranicy oraz 7 wykładowców z USA, Włoch i Polski. Sympozjum wzmacnia swoją pozycję na rynku spotkań branżowych w Polsce, staje się niezależnym i międzynarodowym wydarzeniem na mapie Europy, otwartym na nowych uczestników, wystawców i sponsorów.


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą implantologiczno – stomatologiczną kliniki z 25 -cio letnim doświadczeniem!

Po szczegółowe infomacje zapraszamy podczas bezpłatnych konsultacji implantologicznych.

DentalArt Piotr Klincewicz

 

  • pl. Wolności 17

  • 69-100 Słubice

  • tel. 95 758 2126

 

Standardowe procedury podczas implantacji w naszej klinice - DentalArt Stomatologia Słubice

Krok 1

-konsultacja implantologiczna ( bezpłatna), wykonanie tomografii komputerowej(3D)
- plan leczenia opracowany przez lekarza na podstawie analizy zdjęć rentgenowskich oraz (3D)

Krok 2
-omówienie planu leczenia oraz akceptacja Pacjenta przedstawionego kosztorysu.

Krok 3

- chirurg umieszcza implant w kości przy znieczuleniu miejscowym, na życzenie pacjenta lub przy dużych odbudowach kości lub podniesieniu dna zatoki( sinus lift) z anestezjologiem w sedacji( tzw. płytkim uśpieniu)

- w optymalnych warunkach integracja następuje już po 3 miesiącach

- implant zastępuje korzeń zęba, stabilizując odbudowę protetyczną

Krok 4

- po okresie nie mniejszym niż 3-4 miesiące po zabiegu chirurgicznym lekarz umieszcza śrubę gojącą, aby uforomować dziąsło,

Krok 5 
– zależy od zaplanowanego zaopatrzenia protetycznego jaki zaplanował lekarz, ale zazwyczaj proces odbudowy protetycznej na zębach(implantach) trwa ok 2-3 tygodni

Rezultatem jest wygląd i uczucie 
posiadania własnych , zdrowych zębów.

To Fakt!!!:)

Zapraszamy na konsultacje implantologiczne!
Zaufaj 20 -letniemu doświadczeniu!

Ksylitol- naturalnie i zdrowo.

Dbam o żeby i jem słodycze :-)

Możliwe?

A jakże!

Ksylitol- naturalnie i zdrowo.

To nie żaden chwyt marketingowy, ani żadna chemia.

Wygląda jak cukier, smakuje jak cukier i jest naturalną substancją, której obecność wykryto  w włóknistych jarzynach, kolbach kukurydzy, owocach, a także drzewach liściastych np. brzozie. Stąd nosi równiez swoją drugą nazwę - cukier brzozowy. 

Czym się różni od cukru?

Otóż głównie wpływem na zdrowie, bo choć ma słodki smak i w wyglądzie nie odróżni się go od cukru to w przeciwieństwie do cukru właśnie- ma wyłącznie pozytywne działanie.

Podczas gry cukier w organiźmie zakwasza organizm i zaostrza procesy gnilne - ksylitol ma właściwości antybakteryjne i przeciwdziała procesom strarzenia komórek. Ogranicza  rozwój drożdzy i grzybów  w układzie pokarmowym.

Spożywanie zwykłego cukru zakwasza środowisko jamy ustnej co niszczy szkliwo, demineralizuje i osłabia zęby, a ksylitol w przeciwieństwie przywraca zasadowy odczyn w jamie ustnej. Odczyn taki zapobiega namnażaniu się szkodliwych bakterii m.in Streptococcus mutans, która powoduje próchnicę. Ponadto wzmacnia ochronne czynniki w ślinie (np. lizozym) i stymuluje mechaniczne spłukiwanie śluzówki jamy ustnej.

Inna zaleta ksylitolu- wzmacnia zęby i kości, a więc zapobiega też osteoporozie. Co robi zwykły cukier?Zabiera z organizmu wapń, potas i magnez i witaminy z grupy B.

Ksylitol można swobodnie spożywać w takich ilościach w jakich stosowało się cukier. FDA (Food and Drug Administration) i JEFCA (Joint FAO/WHO Expert Committee on Food Additives), organ doradczy Światowej Organizacji Zdrowia i Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa, potwierdza, że dla ksylitolu nie istnieje dopuszczalna dzienna dawka (ADI), co oznacza, że jest on całkowicie bezpieczny. 

Na początku jednak należy uważać, bo przy spożyciu większych ilości może pojawić się łagodna biegunka osmotyczna lub lekkie kurcze łydek. Fińscy naukowcy zalecają spożywanie do 40g ksylitolu dziennie. To nie powinno powodować  skutków ubocznych, a wystarcza do wzmocnienia tkanki kostnej. 

Krótki przewodnik jak prawidłowo i skutecznie zadbać o zęby z ksylitolem

Myj zęby zawsze po posiłku, a dodatkowo poszukaj słodyczy zawierających ksylitol. Już dzisiaj wiele gum i cukierków zawiera również inne substancje słodzące, jednocześnie czyniąc je bezużytecznymi. Czysty ksylitol można kupić w wielu supermarketach i sklepach ze zdrową żywnością. Skuteczna dawka to ok. 5-7 g dziennie. Większe dawki również są bezpieczne, ale może okazać się, że dają lekki efekt przeczyszczający. 

Chcesz spróbować naszych świątecznych zdrowych pierniczków? Specjalnie w trosce o wasze zdrowie przygotowaliśmy je z ksylitolem właśnie! Bo dbamy kompleksowo o naszych pacjentów :-) 

KOSTEN- UND HEILPLAN FUER KRANKENKASSE KOSTENLOS !!!