Implanty zębowe

Zaufaj 25- letniemu doświadczeniu!

Ponad 10 tys. wszczepionych implantów!

 

Dlaczego ważne jest zastąpienie brakujących zębów??

 

Brak jednego lub kilku zębów może mieć poważny wpływ na nasze codzienne życie. Może negatywnie oddziaływać na ogólny stan zdrowia, wygląd oraz poczucie własnej wartości.

 

Wpływ na szczękę i dziąsła

Utrata zęba zaburza wzajemną relację pomiędzy zębami a kością. Dziąsło i kość nie są już wystarczająco pobudzane i dlatego kość szczęki zaczyna zanikać, a dziąsła się obniżają. Może to osłabić sąsiednie zęby i doprowadzić do ich wypadnięcia. Zęby naprzeciwległej szczęki zaczynają wrastać w pustą przestrzeń.

 

Im więcej zębów brakuje, tym trudniejsza może stać się ich odbudowa- ale możliwa!

 

Wpływ na wygląd

Brak zębów i zanikająca kość szczęki mogą sprawić, że twarz będzie wyglądała na starszą i bardziej pomarszczoną, a policzki staną się zapadnięte i obwisłe, ponieważ nie ma już struktur stabilizujących usta i policzki od wewnątrz.

 

Każdy ząb ma znaczenie!!

 

Powszechnie uważa się, że implanty stomatologiczne są najbardziej skuteczną, obecnie stosowaną metodą odbudowy brakujących zębów, ponieważ dają one wiele korzyści pacjentom.

 

Naturalny uśmiech

Implant stomatologiczny wygląda tak jak prawdziwy ząb. Można dopasować wszystkie cechy zęba, takie jak kolor, kształt i kontur. Efektem tego będzie naturalny uśmiech, który przywróci pewność siebie i jakość życia. Wraz z nowymi, lśniącymi zębami widocznymi na zewnątrz powróci także dobre samopoczucie.

 

Jedzenie i mówienie w prawidłowy sposób

Czy musiałeś zrezygnować z ulubionych dań od momentu utraty zębów? Czy czujesz się skrępowany rozmawiając ze współpracownikami i przyjaciółmi, ponieważ protezy lub brak zębów uniemożliwiają Ci wyraźne mówienie?

 

Implanty stomatologiczne przywrócą wszystkie funkcje jakie pełniły prawdziwe zęby. Niezależnie od tego jak twarde, chrupiące lub ciągnące się potrawy lubisz, dzięki implantom stomatologicznym powrócą one do twojego menu. Implanty przywrócą wyraźną mowę na kolejnej prezentacji biznesowej lub podczas długich rozmów z przyjaciółmi.

Sąsiadujące zęby pozostają nietknięte

Podczas wykonywania innych metod odbudowy często konieczne jest oszlifowanie sąsiadujących zębów, aby zamocować odbudowę w ustach. Implanty stomatologiczne nie mają negatywnego wpływu na sąsiadujące zęby.

 

Stabilne i dobrze dopasowane

Dzięki temu, że implanty stomatologiczne są dostosowane do kości szczęki i żuchwy są one zwykle bardziej stabilne, wygodne i długotrwałe niż inne sposoby odbudowy zębów. A do tego są one wykonane z materiałów biokompatybilnych, co oznacza, że ciało ludzkie będzie je dobrze tolerowało.

 

Długotrwałe i skuteczne rozwiązanie

Implanty stomatologiczne są bardzo trwałe. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji i dobrej higienie jamy ustnej implanty wytrzymają przez wiele lat, a nawet do końca życia. Od założenia pierwszemu pacjentowi nowoczesnych implantów w 1965 r. minęły już dziesięciolecia badań nad ich funkcjonalnością i stabilnością.

 

Opłacalność

Uważa się, że leczenie za pomocą implantów jest długofalową inwestycją w zdrowie i dobre samopoczucie - czyli inwestycją w życie. W porównaniu do innych sposobów odbudowy koszty początkowo mogą wydawać się wyższe. Jednakże wyższe koszty utrzymania, możliwe dalsze zanikanie kości szczęki i w końcu utrata coraz większej liczby zębów mogą sprawić, że inne sposoby odbudowy staną się w dłuższej perspektywie droższe.

 

 

Zapraszamy na konsultacje!!

Otrzymacie Państwo plan leczenia oraz kosztorys (również do niemieckiej kasy chorych).

 

KONTAKT:

DentalArt Piotr Klincewicz

Pl. Wolności 17

69-100 Słubice

Tel. ( 0048) 95 758 21 26

 

Leczenie kanałowe zębów DentalArt Słubice

Leczenie kanałowe zębów DentalArt Słubice

Leczenie kanałowe jest chyba najbardziej skomplikowanym i nieprzewidywalnym zabiegiem w stomatologii. Wynika to z budowy anatomicznej zębów, skomplikowanego dostępu do zębów w trakcie leczenia (zwłaszcza zębów bocznych) oraz konieczności stosowania bardzo cienkich narzędzi. W przypadku ponownego leczenia kanałowego zachodzi niekiedy konieczność opracowania części kanałów, których nie udało się udrożnić za pierwszym razem, co mocno utrudnia leczenie, oraz przebicia się przez powstające czasami zwapnienia.

Endodoncja to metoda leczenia pozwalająca uratować zęby, które jeszcze nie tak dawno skazane byłyby na ekstrakcję (usunięcie). Wskazaniami do leczenia kanałowego są:

 • nieodwracalne zapalenia miazgi,

 • okołowierzchołkowe zapalenia tkanek (zmiany okołowierzchołkowe, ziarniaki, torbiele),

 • zranienia miazgi powstałe w wyniku urazów,

 • wskazania protetyczne,

 • czasami choroby przyzębia zęby wcześniej źle leczone kanałowo i ze zmianami okołowierzchołkowymi.

W dużym uproszczeniu leczenie kanałowe rozgrywa się w kilku etapach:

 • Pierwszy etap (znieczulenie pacjenta- również komputerowe WAND) gwarantuje bezbolesność zabiegu.

 • Drugim etapem jest otwarcie komory zęba i dokładne usunięcie martwej lub żywej miazgi z wnętrza zęba (komory).

 • Trzeci etap: odnalezienie ujść kanałów. Jest bardzo trudny i pracochłonny, ponieważ pominięcie jakiegoś kanału wiąże się
  z pozostawieniem bakterii, co może doprowadzić do powikłań i ekstrakcji zęba. Bardzo pomocny jest tutaj mikroskop.

 • Ustalenie długości roboczej - kolejny odpowiedzialny etap; ząb musi być opracowany do otworu fizjologicznego. Zarówno za krótkie, jak i za długie opracowanie zęba będzie wpływało na zmniejszenie szans na sukces leczenia. Dlatego bardzo istotne jest jak najdokładniejsze ustalenie długości roboczej kanałów.  Stosuje się w tym celu urządzenie zwane endometrem, który wykonuje elektroniczny pomiar kanałów korzeniowych. Pozwala to na wyeliminowanie metody pomiaru długości kanału opartej na zdjęciu RTG, która wg licznych badań okazała się bardzo często zawodna. Endometr  jest precyzyjny i całkowicie obojętny dla organizmu.

 • Następny etap to mechaniczne opracowanie kanałów, które odbywa się przy użyciu specjalnych narzędzi kanałowych niklowo-tytanowych i mikrosilnika.

W związku z tym, że mikrosilnik jest zintegrowany z endometrem , lekarz ma kontrolę nad pracą narzędzi w kanale. Narzędzia używane przy maszynowym opracowaniu są specjalnie zaprojektowane do tego, by bezpiecznie udrożnić nawet zakrzywione kanały i nadać im kształt stożka. Nadanie kanałom takiego kształtu jest warunkiem prawidłowego ich wypełnienia. Proces ten jest wspomagany obfitym płukaniem kanałów środkami chemicznymi (podstawowym środkiem jest podchloryn sodu), mającymi za zadanie dezynfekcję i pomoc w oczyszczeniu całego systemu kanałowego.

 • Ostatni etap to wypełnienie kanałów. Po opracowaniu, oczyszczeniu, poszerzeniu kanału oraz jego dokładnym osuszeniu, lekarz przystępuje do wypełnienia. Celem tego etapu jest szczelne zamknięcie światła kanału na całej długości specjalnym materiałem (gutaperki)co pozwala na kontrolę podczas wypełniania oraz szczelne i trwałe wypełnienie kanału nawet o nieregularnej powierzchni.


Leczenie kanałowe pozwala zachować ząb przed ekstrakcją na wiele lat. Powodzenie leczenia zależy jednak od dokładnego opracowania i wypełnienia kanałów korzeniowych.

Dziś standardem w endodoncji jest zastosowanie mikroskopu stomatologicznego oraz profesjonalnych lup stomatologicznych.

W DentalArt Słubice dysponujemy profesjonalnym mikroskopem oraz lupami w wielkiej rozdzielczości, które pomagają nam skutecznie leczyć pacjentów z zaawansowanym stanem zapalnym miazgi. Kiedyś powszechnie sądzono, że w zębach trzonowych znajdują się trzy kanały. Dziś wiemy, że często jest to 4 albo 5 kanałów. Liczba kanałów jest sprawą indywidualną, jednak te najmniejsze mogą być zlokalizowane wyłącznie dzięki w/w specjalistycznym urządzeniom.

Podsumowując endodoncję w DentalArt:

- wykorzystujemy podczas leczenia najwyższej generacji materiały i sprzęt

- kanały są opracowywane mechanicznie

- w razie konieczności dysponujemy  na miejscu poszerzoną diagnostyką w postaci  wycinkowej tomografii komputerowej ( obraz 3D), oczywiście poza zdjęciami punktowymi 2D

- jeśli zachodzi potrzeba lekarze wykorzystują mikroskop oraz specjalistyczne lupy, by jeszcze dokładniej poznać anatomię Waszego zęba.


Zaapraszamy do konsultacji w naszej placówce.

Niezbędna jest rejestracja telefoniczna lub droga elektroniczną.

(0048) 95 758 21 26

 

biuro@dentalartslubice.pl


Nowość w DentalArt Słubice- BEZBOLESNE znieczulenie komputerowe WAND!

CZYM JEST WAND?

-to specjalna technologia służąca do bezpiecznego i bezbolesnego podawania płynu znieczulającego przed zabiegami stomatologicznymi.( Z wyglądu w niczym nie przypomina strzykawki. Dzięki niej podanie znieczulenia jest delikatne, ale jednocześnie niesamowicie skuteczne. O naszym komforcie decyduje tutaj komputer – to on steruje tempem podania znieczulenia.


JAK WYGLĄDA ZNIECZULENIE?

- dentysta uruchomia urządzenie, które zaczyna odliczanie małych dawek preparatów znieczulających.

- nie czujemy bólu, gdyż niewielką igłę otacza, bowiem cały czas sączący się płyn znieczulający, który znieczula dziąsło jeszcze przez kontaktem z nią.

-znieczulenie stopniowo wchłania się w kolejne warstwy tkanki

-płyn jest powoli, łagodnie wprowadzany do tkanki

- komputer cały czas kontroluje tempo podawania znieczulenia – jest ono na tyle wolne, że nie rozpiera tkanek, my natomiast nie doświadczamy bólu ☺

- znieczulenie trafia niezwykle precyzyjnie w miejsce, które będzie leczone.

KIEDY STOSUJEMY ZNIECZULENIE WAND:

 • uzupełnienie ubytków wszelkiego pochodzenia

 • leczenie kanałowe

 • leczenie protetyczne

 • profesjonalne zabiegi higienizacyjne wykonywane w gabinecie dentystycznym, które mogą naruszać tkanki miękkie

 • scaling

 • piaskowanie

 • zabiegi periodontologiczne (leczenie chorób dziąseł)

 • zabiegi chirurgiczne i implantologiczne

 • ekstrakcje

 • wszczepianie implantów

NAJWAŻNIEJSZE CECHY WAND:

- Bezbolesność aplikacji znieczulenia

- Komfort po zabiegu

- Bezpieczeństwo

- Skuteczność znieczulenia


- Czynnik psychologiczny (brak widoku igły i strzykawki, których już sam widok „boli” pacjenta

DLA KOGO JEST WAND?

- dla dzieci i dorosłych którzy mogą być poddani klasycznemu znieczuleniu, ale posiadaja lęk przed jakimkolwiek najmniejszym bólem u stomatologa.


Zapraszamy!

DentalARt Piotr Klincewicz

Pl.Wolności 17

69-100 Słubice

(0048) 95 758 21 26

 

www.dentalartslubice.pl


Nowoczesna diagnostyka w DentalART :-)

Jesteśmy klinika która jako pierwsza w Słubicach wprowadziła kilkanaście lat temu badanie diagnostyczne zębów za pomocą zdjęć pantomograficznych  ( 2D).

Od 1,5 roku oferujemy Państwu również specjalistyczną diagnostykę w postaci badania 3D, czyli tomografii komputerowej -  PAX-I3D SMART.

W zależności od potrzeb badanie obejmuje cały zakres uzębienia, ewentualnie wybrany odcinek jamy ustnej.

Badania z użyciem tomografii komputerowej stanowią nieocenioną pomoc w diagnostyce w wielu dziedzinach stomatologii takich jak:

 • implantologia,

 • ortodoncja,

 • chirurgia stomatologiczna,

 • periodontologia,

 • endodoncja

Przy  zastosowaniu tomografii komputerowej uzyskujemy obraz 3D, który umożliwia natychmiastową i szczegółową analizę struktur anatomicznych  oraz ich trójwymiarową rekonstrukcję. Gwarantuje  to zarówno prawidłową diagnozę i planowanie leczenia, jak również stałą kontrolę i ocenę wyników.

Badanie tomograficzne jest podstawą planowania leczenia implantologicznego.
Trójwymiarowe zdjęcie pozwala uzyskać precyzyjne informacje odnośnie ilości kości znajdującej się w miejscu planowanego zabiegu. Ułatwia to wybór odpowiedniej wielkości implantu, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezpieczny. Wyeliminowane zostają wszelkie zagrożenia związane z wprowadzeniem wszczepu. Unikamy uszkodzenia istotnych struktur anatomicznych np. nerwu zębodołowego.


Poza tym oferujemy zdjęcia cefalometryczne ( boczne)- przydatne , często wymagane przy leczeniu ortodontycznym

Zawsze też towarzyszy nam profesjonalny sprzęt do  wykonywania zdjęć punktowych zębów ( szczególnie wykorzystywany przy leczeniu kanałowym).

Wszystkie badania Pacjent dostaje od nas nagrane na CD.

Cennik:

- zdjęcie panoramiczne (2d) 70zł

- zdjecie celowane zęba 30zł

-zdjęcie cefalometryczne 70zł

- tomografia komuterowa (3D)- całościowa + zdjęcie panoramiczne 2D - 250zł

- tomografia wycinkowa – 120 zł


Masz problem stomatologiczny! Potrzebujesz konsultacji?

 

Zadzwoń, napisz!


Standardowe procedury podczas implantacji w naszej klinice - DentalArt Stomatologia Słubice

Krok 1

-konsultacja implantologiczna ( bezpłatna), wykonanie tomografii komputerowej(3D)
- plan leczenia opracowany przez lekarza na podstawie analizy zdjęć rentgenowskich oraz (3D)

Krok 2
-omówienie planu leczenia oraz akceptacja Pacjenta przedstawionego kosztorysu.

Krok 3

- chirurg umieszcza implant w kości przy znieczuleniu miejscowym, na życzenie pacjenta lub przy dużych odbudowach kości lub podniesieniu dna zatoki( sinus lift) z anestezjologiem w sedacji( tzw. płytkim uśpieniu)

- w optymalnych warunkach integracja następuje już po 3 miesiącach

- implant zastępuje korzeń zęba, stabilizując odbudowę protetyczną

Krok 4

- po okresie nie mniejszym niż 3-4 miesiące po zabiegu chirurgicznym lekarz umieszcza śrubę gojącą, aby uforomować dziąsło,

Krok 5 
– zależy od zaplanowanego zaopatrzenia protetycznego jaki zaplanował lekarz, ale zazwyczaj proces odbudowy protetycznej na zębach(implantach) trwa ok 2-3 tygodni

Rezultatem jest wygląd i uczucie 
posiadania własnych , zdrowych zębów.

To Fakt!!!:)

Zapraszamy na konsultacje implantologiczne!
Zaufaj 20 -letniemu doświadczeniu!