Dziś fakty,mity i kity nt. IMPLANTÓW ZĘBOWYCH!

Po przerwie wielkanocnej wznawiamy cykl informacji nt. implantów!

FAKTY, MITY, KITY...
Czyli najczęściej zadawane pytania, wątpliwości z jakimi spotykają się Pacjenci przed decyzją o zastąpieniu ubytków zębowych implant-em/ ami:

-Implanty zastępują naturalne zęby i mogą służyć nam do końca życia gdyż nie psują się tak jak zęby naturalne – Fakt!

Implanty rzeczywiście mogą służyć nam przez cale życie jednak dużo zależy od tego czy zostaną założone w fachowy sposób. Zadbajmy, więc o to, żeby implanty zakładać w klinice, która się w tym specjalizuje. Do tego bardzo ważne jest aby przestrzegać harmonogram wizyt kontrolnych, które są ujęte w gwarancji jaką każdy Pacjent od nas otrzymuje.

- Implanty uczulają?- Mit!

Tytan wchodzący w skład implantów zębowych nie wywołuje reakcji alergicznej. U osób planujących implanty nie są wymagane skórne testy alergiczne. Tego typu testy nie są wymagane również u osób, u których stwierdzono alergię na inne metale.

- Wszczepienie implantów jest zabiegiem bolesnym?- Mit!

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, co zupełnie eliminuje ryzyko bólu.
Na życzenie pacjenta oraz przy dużych odbudowach kostnych oraz podniesieniu zatok zalecamy zabiegi w sedacji z anestezjologiem( więcej info na naszej stronie www.dentalartslubice.pl)

- Czy wybór najtańszych implantów dostępnych na rynku powinno być odpowiednim kryterium jakim się kierujemy?- Mit!

Na rynku stomatologicznym obecnych jest bardzo wielu producentów i dystrybutorów systemów implantologicznych. 
Różnią się przede wszystkim ceną oraz indywidualnymi możliwościami zastosowania medycznego, ale również jakością.
W klinice DentalArt Slubice stosujemy najbardziej renomowane systemy implantologiczne na świecie dając na nie gwarancję. 
Implanty różnią się jakością, kształtem i rodzajem powierzchni. Wszystkie implanty są zrobione z czystego chirurgicznego tytanu oraz posiadają unikalną mikrostrukturę powierzchni, która przyspiesza proces gojenia kości.
O wyborze rodzaju implantu decyduje lekarz na podstawie badania pacjenta oraz pomocnej tomografii komputerowej 3D.
Stosujemy amerykańskie implanty Biomet 3I oraz szwajcarskie Straumann.

- Czy implanty są bezpieczne?- Fakt!

Wiele badań, obserwacji, miliony wszczepionych implantów potwierdziło, że jest to jedna z najbezpieczniejszych metod odbudowy braków zębowych.
Każdy zabieg chirurgiczny niesie ze sobą pewne ryzyko. Czasami mogą pojawić się komplikacje związane np. z obrażeniem nerwów czy naczyń krwionośnych, ale biorąc pod uwagę szerokie możliwości w diagnozowaniu i ustalaniu planu leczenia prawdopodobieństwo jest bardzo małe. 
Bardzo ważne jest, aby zabieg implantacji przeprowadzał wykwalifikowany implantolog.( w naszym przypadku lek. dent. P. Klincewicz, M.Cieslak- lekarze z 20-letnim doświadczeniem)

- Czy wykrywacze metalu wykryją implanty np. na lotnisku podczas kontroli? Mit!

Nie. Implanty nie wywołują efektu magnetycznego. Ich mała wielkość nie powinna być wykrywalna przez detektor.

- Czy każdy Pacjent może mieć wszczepiony implant ?- Mit!

Część pacjentów nie ma wystarczającej ilości tkanki tkanki miękkiej, aby dokonać wszczepu. W takiej sytuacji konieczna jest odbudowa kości z użyciem specjalnego materiału kościotwórczego, czasem podniesienia dna zatoki szczękowej lub też pobrania przeszczepu od niespokrewnionego dawcy.
U niektórych Pacjentów zabieg implantacji nie jest możliwy!

- Czy palenie tytoniu wpływa na leczenie implantologiczne? Fakt!

Tak, pogarsza zdolności regeneracji tkanek, obniżają się rokowania, co do przyjęcia i długotrwałego wszczepu.

- Czy istnieją jakieś granice wiekowe aby wszczepić implant? Fakt!

Implanty można wszczepiać dopiero od około 18-21 roku życia. 
Jest to związane z okresem całkowitego zakończenia procesu rozwoju kości szczęki. 
Jeśli zabieg byłby wykonany wcześniej może to spowodować wady zgryzu.
U osób starszym implant może zostać wszczepiony z pełnym powodzeniem. 
Wiek absolutnie ich nie dyskwalifikuje. 
Przed decyzją o wszczepieniu implantu bada się ogólny stan zdrowia osoby starszej oraz gęstość kości zębów otaczających ubytek, który ma zostać wypełniony implantem.
W naszej klinice z powodzeniem zostały dokonane wszczepy implantów u osób 80-90-letnich, najczęściej pod opieką anestezjologa.

Tematyka implantologii jest niesamowicie szeroka, dlatego...

Cdn….:)

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje implantologiczno - protetyczne. Możliwości jest wiele!
20- letnie doświadczenie , pełna diagnostyka na miejscu (nowoczesny tomograf komputerowy 3D ) oraz kompleksowość dzialania to nie mit tylko FAKT!

DentalARt

Standardowe procedury podczas implantacji w naszej klinice - DentalArt Stomatologia Słubice

Krok 1

-konsultacja implantologiczna ( bezpłatna), wykonanie tomografii komputerowej(3D)
- plan leczenia opracowany przez lekarza na podstawie analizy zdjęć rentgenowskich oraz (3D)

Krok 2
-omówienie planu leczenia oraz akceptacja Pacjenta przedstawionego kosztorysu.

Krok 3

- chirurg umieszcza implant w kości przy znieczuleniu miejscowym, na życzenie pacjenta lub przy dużych odbudowach kości lub podniesieniu dna zatoki( sinus lift) z anestezjologiem w sedacji( tzw. płytkim uśpieniu)

- w optymalnych warunkach integracja następuje już po 3 miesiącach

- implant zastępuje korzeń zęba, stabilizując odbudowę protetyczną

Krok 4

- po okresie nie mniejszym niż 3-4 miesiące po zabiegu chirurgicznym lekarz umieszcza śrubę gojącą, aby uforomować dziąsło,

Krok 5 
– zależy od zaplanowanego zaopatrzenia protetycznego jaki zaplanował lekarz, ale zazwyczaj proces odbudowy protetycznej na zębach(implantach) trwa ok 2-3 tygodni

Rezultatem jest wygląd i uczucie 
posiadania własnych , zdrowych zębów.

To Fakt!!!:)

Zapraszamy na konsultacje implantologiczne!
Zaufaj 20 -letniemu doświadczeniu!

Ksylitol- naturalnie i zdrowo.

Dbam o żeby i jem słodycze :-)

Możliwe?

A jakże!

Ksylitol- naturalnie i zdrowo.

To nie żaden chwyt marketingowy, ani żadna chemia.

Wygląda jak cukier, smakuje jak cukier i jest naturalną substancją, której obecność wykryto  w włóknistych jarzynach, kolbach kukurydzy, owocach, a także drzewach liściastych np. brzozie. Stąd nosi równiez swoją drugą nazwę - cukier brzozowy. 

Czym się różni od cukru?

Otóż głównie wpływem na zdrowie, bo choć ma słodki smak i w wyglądzie nie odróżni się go od cukru to w przeciwieństwie do cukru właśnie- ma wyłącznie pozytywne działanie.

Podczas gry cukier w organiźmie zakwasza organizm i zaostrza procesy gnilne - ksylitol ma właściwości antybakteryjne i przeciwdziała procesom strarzenia komórek. Ogranicza  rozwój drożdzy i grzybów  w układzie pokarmowym.

Spożywanie zwykłego cukru zakwasza środowisko jamy ustnej co niszczy szkliwo, demineralizuje i osłabia zęby, a ksylitol w przeciwieństwie przywraca zasadowy odczyn w jamie ustnej. Odczyn taki zapobiega namnażaniu się szkodliwych bakterii m.in Streptococcus mutans, która powoduje próchnicę. Ponadto wzmacnia ochronne czynniki w ślinie (np. lizozym) i stymuluje mechaniczne spłukiwanie śluzówki jamy ustnej.

Inna zaleta ksylitolu- wzmacnia zęby i kości, a więc zapobiega też osteoporozie. Co robi zwykły cukier?Zabiera z organizmu wapń, potas i magnez i witaminy z grupy B.

Ksylitol można swobodnie spożywać w takich ilościach w jakich stosowało się cukier. FDA (Food and Drug Administration) i JEFCA (Joint FAO/WHO Expert Committee on Food Additives), organ doradczy Światowej Organizacji Zdrowia i Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa, potwierdza, że dla ksylitolu nie istnieje dopuszczalna dzienna dawka (ADI), co oznacza, że jest on całkowicie bezpieczny. 

Na początku jednak należy uważać, bo przy spożyciu większych ilości może pojawić się łagodna biegunka osmotyczna lub lekkie kurcze łydek. Fińscy naukowcy zalecają spożywanie do 40g ksylitolu dziennie. To nie powinno powodować  skutków ubocznych, a wystarcza do wzmocnienia tkanki kostnej. 

Krótki przewodnik jak prawidłowo i skutecznie zadbać o zęby z ksylitolem

Myj zęby zawsze po posiłku, a dodatkowo poszukaj słodyczy zawierających ksylitol. Już dzisiaj wiele gum i cukierków zawiera również inne substancje słodzące, jednocześnie czyniąc je bezużytecznymi. Czysty ksylitol można kupić w wielu supermarketach i sklepach ze zdrową żywnością. Skuteczna dawka to ok. 5-7 g dziennie. Większe dawki również są bezpieczne, ale może okazać się, że dają lekki efekt przeczyszczający. 

Chcesz spróbować naszych świątecznych zdrowych pierniczków? Specjalnie w trosce o wasze zdrowie przygotowaliśmy je z ksylitolem właśnie! Bo dbamy kompleksowo o naszych pacjentów :-)