PANICZNIE BOISZ SIĘ DENTYSTY ??

Wchodzisz do dentysty…bo już naprawdę musisz…Sam zapach, odgłosy grozy ,  powodują ścisk żołądka, mdłości, pocenie i drżenie Twoich rąk.

Nieważne, że w tle leci muzyka, pacjenci wychodzą z gabinetów , nawet na swoich nogach… ,lekarze, asystentki i rejestratorki się uśmiechają i chcą Ci nawet pomoc…., nieważnie ….już chcesz zwiać,

STOP!

Nie rób tego, jesteśmy Ci w stanie pomóc!!!

JAK?

-Po pierwsze konsultacja, rozmowa NIC a NIC nie boli!

-Samo zdjęcie panoramiczne lub tomografia komputerowa jest neutralnym,  kilkunastosekundowym badaniem diagnostycznym i również jest BEZBOLESNE!!

-Przegląd jamy ustnej, zlokalizowanie bolącego miejsca  to też czynność która nie spowoduje „TORTUR” w naszym gabinecie.

Jeśli Twój lęk nie minął to:

Zachęcamy do leczenie zębów w narkozie z anestezjologiem – w sedacji.

Czym jest sedacja?

Pacjent uspokojony śpi w czasie zabiegu ,nie odczuwa bólu, ale sen jest płytki i w każdej chwili, jak zajdzie potrzeba, lekarz może nawiązać kontakt z pacjentem.  Stosuje się ten typ znieczulenia poprzez dożylne podanie środków uspokajających.

Znieczulenie to wykonywane jest przez  anestezjologa –lek. med. Marka Walichiewicza z którym współpracujemy od wielu lat.

Sedację zalecamy u :

-pacjentów nerwowych, o lękowym nastawieniu do mającego się odbyć zabiegu lub leczenia stomatologicznego.

-przy dużych zabiegach- np. jednoczesnej ekstrakcji 4,2  „ósemek” tzw. „zębów mądrości” lub wielokrotnej implantacji zębów.

- pacjentów, którzy są obciążeni wieloma chorobami współtowarzyszącymi (m.in. metabolicznymi)

- u dzieci które panicznie boją się dentysty, ale współpracują, od ok 10 roku życia

Jeżeli jesteście  Państwo zainteresowani problemem  leczenia lub ekstrakcji zębów w narkozie , zachęcamy jak zwykle do kontaktu z nami, gdzie wykwalifikowany personel kliniki DentalART udzieli Państwu odpowiedzi na wszelkie nurtujące Was pytania

Jednocześnie  informujemy, że dla osób ubezpieczonych w Niemczech wystawiamy bezpłatne kosztorysy oraz rachunki na/za zabiegi oraz leczenie  stomatologiczne –mamy w tym wieloletnie doświadczenie!


 

 

Leczenie kanałowe zębów DentalArt Słubice

Leczenie kanałowe zębów DentalArt Słubice

Leczenie kanałowe jest chyba najbardziej skomplikowanym i nieprzewidywalnym zabiegiem w stomatologii. Wynika to z budowy anatomicznej zębów, skomplikowanego dostępu do zębów w trakcie leczenia (zwłaszcza zębów bocznych) oraz konieczności stosowania bardzo cienkich narzędzi. W przypadku ponownego leczenia kanałowego zachodzi niekiedy konieczność opracowania części kanałów, których nie udało się udrożnić za pierwszym razem, co mocno utrudnia leczenie, oraz przebicia się przez powstające czasami zwapnienia.

Endodoncja to metoda leczenia pozwalająca uratować zęby, które jeszcze nie tak dawno skazane byłyby na ekstrakcję (usunięcie). Wskazaniami do leczenia kanałowego są:

 • nieodwracalne zapalenia miazgi,

 • okołowierzchołkowe zapalenia tkanek (zmiany okołowierzchołkowe, ziarniaki, torbiele),

 • zranienia miazgi powstałe w wyniku urazów,

 • wskazania protetyczne,

 • czasami choroby przyzębia zęby wcześniej źle leczone kanałowo i ze zmianami okołowierzchołkowymi.

W dużym uproszczeniu leczenie kanałowe rozgrywa się w kilku etapach:

 • Pierwszy etap (znieczulenie pacjenta- również komputerowe WAND) gwarantuje bezbolesność zabiegu.

 • Drugim etapem jest otwarcie komory zęba i dokładne usunięcie martwej lub żywej miazgi z wnętrza zęba (komory).

 • Trzeci etap: odnalezienie ujść kanałów. Jest bardzo trudny i pracochłonny, ponieważ pominięcie jakiegoś kanału wiąże się
  z pozostawieniem bakterii, co może doprowadzić do powikłań i ekstrakcji zęba. Bardzo pomocny jest tutaj mikroskop.

 • Ustalenie długości roboczej - kolejny odpowiedzialny etap; ząb musi być opracowany do otworu fizjologicznego. Zarówno za krótkie, jak i za długie opracowanie zęba będzie wpływało na zmniejszenie szans na sukces leczenia. Dlatego bardzo istotne jest jak najdokładniejsze ustalenie długości roboczej kanałów.  Stosuje się w tym celu urządzenie zwane endometrem, który wykonuje elektroniczny pomiar kanałów korzeniowych. Pozwala to na wyeliminowanie metody pomiaru długości kanału opartej na zdjęciu RTG, która wg licznych badań okazała się bardzo często zawodna. Endometr  jest precyzyjny i całkowicie obojętny dla organizmu.

 • Następny etap to mechaniczne opracowanie kanałów, które odbywa się przy użyciu specjalnych narzędzi kanałowych niklowo-tytanowych i mikrosilnika.

W związku z tym, że mikrosilnik jest zintegrowany z endometrem , lekarz ma kontrolę nad pracą narzędzi w kanale. Narzędzia używane przy maszynowym opracowaniu są specjalnie zaprojektowane do tego, by bezpiecznie udrożnić nawet zakrzywione kanały i nadać im kształt stożka. Nadanie kanałom takiego kształtu jest warunkiem prawidłowego ich wypełnienia. Proces ten jest wspomagany obfitym płukaniem kanałów środkami chemicznymi (podstawowym środkiem jest podchloryn sodu), mającymi za zadanie dezynfekcję i pomoc w oczyszczeniu całego systemu kanałowego.

 • Ostatni etap to wypełnienie kanałów. Po opracowaniu, oczyszczeniu, poszerzeniu kanału oraz jego dokładnym osuszeniu, lekarz przystępuje do wypełnienia. Celem tego etapu jest szczelne zamknięcie światła kanału na całej długości specjalnym materiałem (gutaperki)co pozwala na kontrolę podczas wypełniania oraz szczelne i trwałe wypełnienie kanału nawet o nieregularnej powierzchni.


Leczenie kanałowe pozwala zachować ząb przed ekstrakcją na wiele lat. Powodzenie leczenia zależy jednak od dokładnego opracowania i wypełnienia kanałów korzeniowych.

Dziś standardem w endodoncji jest zastosowanie mikroskopu stomatologicznego oraz profesjonalnych lup stomatologicznych.

W DentalArt Słubice dysponujemy profesjonalnym mikroskopem oraz lupami w wielkiej rozdzielczości, które pomagają nam skutecznie leczyć pacjentów z zaawansowanym stanem zapalnym miazgi. Kiedyś powszechnie sądzono, że w zębach trzonowych znajdują się trzy kanały. Dziś wiemy, że często jest to 4 albo 5 kanałów. Liczba kanałów jest sprawą indywidualną, jednak te najmniejsze mogą być zlokalizowane wyłącznie dzięki w/w specjalistycznym urządzeniom.

Podsumowując endodoncję w DentalArt:

- wykorzystujemy podczas leczenia najwyższej generacji materiały i sprzęt

- kanały są opracowywane mechanicznie

- w razie konieczności dysponujemy  na miejscu poszerzoną diagnostyką w postaci  wycinkowej tomografii komputerowej ( obraz 3D), oczywiście poza zdjęciami punktowymi 2D

- jeśli zachodzi potrzeba lekarze wykorzystują mikroskop oraz specjalistyczne lupy, by jeszcze dokładniej poznać anatomię Waszego zęba.


Zaapraszamy do konsultacji w naszej placówce.

Niezbędna jest rejestracja telefoniczna lub droga elektroniczną.

(0048) 95 758 21 26

 

biuro@dentalartslubice.pl


Nowość w DentalArt Słubice- BEZBOLESNE znieczulenie komputerowe WAND!

CZYM JEST WAND?

-to specjalna technologia służąca do bezpiecznego i bezbolesnego podawania płynu znieczulającego przed zabiegami stomatologicznymi.( Z wyglądu w niczym nie przypomina strzykawki. Dzięki niej podanie znieczulenia jest delikatne, ale jednocześnie niesamowicie skuteczne. O naszym komforcie decyduje tutaj komputer – to on steruje tempem podania znieczulenia.


JAK WYGLĄDA ZNIECZULENIE?

- dentysta uruchomia urządzenie, które zaczyna odliczanie małych dawek preparatów znieczulających.

- nie czujemy bólu, gdyż niewielką igłę otacza, bowiem cały czas sączący się płyn znieczulający, który znieczula dziąsło jeszcze przez kontaktem z nią.

-znieczulenie stopniowo wchłania się w kolejne warstwy tkanki

-płyn jest powoli, łagodnie wprowadzany do tkanki

- komputer cały czas kontroluje tempo podawania znieczulenia – jest ono na tyle wolne, że nie rozpiera tkanek, my natomiast nie doświadczamy bólu ☺

- znieczulenie trafia niezwykle precyzyjnie w miejsce, które będzie leczone.

KIEDY STOSUJEMY ZNIECZULENIE WAND:

 • uzupełnienie ubytków wszelkiego pochodzenia

 • leczenie kanałowe

 • leczenie protetyczne

 • profesjonalne zabiegi higienizacyjne wykonywane w gabinecie dentystycznym, które mogą naruszać tkanki miękkie

 • scaling

 • piaskowanie

 • zabiegi periodontologiczne (leczenie chorób dziąseł)

 • zabiegi chirurgiczne i implantologiczne

 • ekstrakcje

 • wszczepianie implantów

NAJWAŻNIEJSZE CECHY WAND:

- Bezbolesność aplikacji znieczulenia

- Komfort po zabiegu

- Bezpieczeństwo

- Skuteczność znieczulenia


- Czynnik psychologiczny (brak widoku igły i strzykawki, których już sam widok „boli” pacjenta

DLA KOGO JEST WAND?

- dla dzieci i dorosłych którzy mogą być poddani klasycznemu znieczuleniu, ale posiadaja lęk przed jakimkolwiek najmniejszym bólem u stomatologa.


Zapraszamy!

DentalARt Piotr Klincewicz

Pl.Wolności 17

69-100 Słubice

(0048) 95 758 21 26

 

www.dentalartslubice.pl


Nowoczesna diagnostyka w DentalART :-)

Jesteśmy klinika która jako pierwsza w Słubicach wprowadziła kilkanaście lat temu badanie diagnostyczne zębów za pomocą zdjęć pantomograficznych  ( 2D).

Od 1,5 roku oferujemy Państwu również specjalistyczną diagnostykę w postaci badania 3D, czyli tomografii komputerowej -  PAX-I3D SMART.

W zależności od potrzeb badanie obejmuje cały zakres uzębienia, ewentualnie wybrany odcinek jamy ustnej.

Badania z użyciem tomografii komputerowej stanowią nieocenioną pomoc w diagnostyce w wielu dziedzinach stomatologii takich jak:

 • implantologia,

 • ortodoncja,

 • chirurgia stomatologiczna,

 • periodontologia,

 • endodoncja

Przy  zastosowaniu tomografii komputerowej uzyskujemy obraz 3D, który umożliwia natychmiastową i szczegółową analizę struktur anatomicznych  oraz ich trójwymiarową rekonstrukcję. Gwarantuje  to zarówno prawidłową diagnozę i planowanie leczenia, jak również stałą kontrolę i ocenę wyników.

Badanie tomograficzne jest podstawą planowania leczenia implantologicznego.
Trójwymiarowe zdjęcie pozwala uzyskać precyzyjne informacje odnośnie ilości kości znajdującej się w miejscu planowanego zabiegu. Ułatwia to wybór odpowiedniej wielkości implantu, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezpieczny. Wyeliminowane zostają wszelkie zagrożenia związane z wprowadzeniem wszczepu. Unikamy uszkodzenia istotnych struktur anatomicznych np. nerwu zębodołowego.


Poza tym oferujemy zdjęcia cefalometryczne ( boczne)- przydatne , często wymagane przy leczeniu ortodontycznym

Zawsze też towarzyszy nam profesjonalny sprzęt do  wykonywania zdjęć punktowych zębów ( szczególnie wykorzystywany przy leczeniu kanałowym).

Wszystkie badania Pacjent dostaje od nas nagrane na CD.

Cennik:

- zdjęcie panoramiczne (2d) 70zł

- zdjecie celowane zęba 30zł

-zdjęcie cefalometryczne 70zł

- tomografia komuterowa (3D)- całościowa + zdjęcie panoramiczne 2D - 250zł

- tomografia wycinkowa – 120 zł


Masz problem stomatologiczny! Potrzebujesz konsultacji?

 

Zadzwoń, napisz!


Standardowe procedury podczas implantacji w naszej klinice - DentalArt Stomatologia Słubice

Krok 1

-konsultacja implantologiczna ( bezpłatna), wykonanie tomografii komputerowej(3D)
- plan leczenia opracowany przez lekarza na podstawie analizy zdjęć rentgenowskich oraz (3D)

Krok 2
-omówienie planu leczenia oraz akceptacja Pacjenta przedstawionego kosztorysu.

Krok 3

- chirurg umieszcza implant w kości przy znieczuleniu miejscowym, na życzenie pacjenta lub przy dużych odbudowach kości lub podniesieniu dna zatoki( sinus lift) z anestezjologiem w sedacji( tzw. płytkim uśpieniu)

- w optymalnych warunkach integracja następuje już po 3 miesiącach

- implant zastępuje korzeń zęba, stabilizując odbudowę protetyczną

Krok 4

- po okresie nie mniejszym niż 3-4 miesiące po zabiegu chirurgicznym lekarz umieszcza śrubę gojącą, aby uforomować dziąsło,

Krok 5 
– zależy od zaplanowanego zaopatrzenia protetycznego jaki zaplanował lekarz, ale zazwyczaj proces odbudowy protetycznej na zębach(implantach) trwa ok 2-3 tygodni

Rezultatem jest wygląd i uczucie 
posiadania własnych , zdrowych zębów.

To Fakt!!!:)

Zapraszamy na konsultacje implantologiczne!
Zaufaj 20 -letniemu doświadczeniu!