Żółte zęby, przebarwienia? NIEEEEE lubimy!

Tytoń,kawa, herbata,wino (Uwaga! Nie tylko czerwone ale też białe czy różowe) to tylo jedne z wielu czynników które powodują osady, przebarwienia nazębne.

Zdrowo się odżywiam, nie palę, szczotkuję zęby kilka razy na dobę  i  nie mam pięknego białego uśmiechu...

Co w takim razie powoduje przebarwienia zębów?

Paradoksalnie do powstawania przebarwień przyczynia się moda na zdrową, bogatą w warzywa i owoce dietę a także picie świeżo wyciśniętych soków.

Kwasy zawarte w tych produktach osłabiają szkliwo. Staje się ono cieńsze i porowate, a to ułatwia przywieranie osadów do powierzchni zęba i jednocześnie utrudnia ich usunięcie.

Nie rezygnujmy absolutnie ze spożywania ww. produktów!!

Zwracajmy jednak uwagę na ich działanie na kolor naszych zębów oraz -jeśli zależy nam na utrzymaniu BIAŁEGO UŚMIECHU

Zachęcamy do:

- mycia zębów po ok . 30 minut po każdym posiłku (pozwoli to enzymom zawartych w ślinie na neutralizację kwasów)

- jeżeli nie masz możliwości aby umyć zęby wypłucz  je wodą mineralna (niegazowaną)

- nitkuj przestrzenie między zębowe oraz używaj irygatora

-  picia napojów gazowanych, soków czy herbaty przez słomkę

- używania szczoteczki ze specjalnymi gumkami – umożliwiają one dokładne usunięcie osadu 

- REGULARNEGO ( co pół roku)  korzystania z zabiegów higienizacji jamy ustnej( piaskowanie, scalling, fluoryzacja)

- WYBIELANIA zębów, szczególnie polecamy nasz system BEYOND

Akcja dla Polonii z zagranicy! Zapraszamy między świetami do nas!

Nie mieszkasz na stałe w Polsce, ale planujesz przyjazd do naszego kraju w okresie międzyświątecznym?
Chciałbyś skorzystać z przeglądu stomatologicznego, zadbać o profilaktykę lub „poddać się” leczeniu zębów?
Oferujemy wszystkie usługi na specjalistycznym poziomie leczenia i diagnostyki (wykwalifikowany personel, najwyżej jakości materiały, tomograf komputerowy na miejscu).
UWAGA!
Pracujemy dla WAS między świętami! (27.12-30.12)
W ciągu kilku godzin nasi specjaliści są w stanie doprowadzić Twój Uśmiech „do porządku”
Współpracujemy z niemieckimi kasami chorych!
Profesjonalne rachunki i rozliczenia to nasz atut!
Zapraszamy do kontaktu i wcześniejszej rejestracji!
(0048) 95 758 21 26

Ksylitol- naturalnie i zdrowo.

Dbam o żeby i jem słodycze :-)

Możliwe?

A jakże!

Ksylitol- naturalnie i zdrowo.

To nie żaden chwyt marketingowy, ani żadna chemia.

Wygląda jak cukier, smakuje jak cukier i jest naturalną substancją, której obecność wykryto  w włóknistych jarzynach, kolbach kukurydzy, owocach, a także drzewach liściastych np. brzozie. Stąd nosi równiez swoją drugą nazwę - cukier brzozowy. 

Czym się różni od cukru?

Otóż głównie wpływem na zdrowie, bo choć ma słodki smak i w wyglądzie nie odróżni się go od cukru to w przeciwieństwie do cukru właśnie- ma wyłącznie pozytywne działanie.

Podczas gry cukier w organiźmie zakwasza organizm i zaostrza procesy gnilne - ksylitol ma właściwości antybakteryjne i przeciwdziała procesom strarzenia komórek. Ogranicza  rozwój drożdzy i grzybów  w układzie pokarmowym.

Spożywanie zwykłego cukru zakwasza środowisko jamy ustnej co niszczy szkliwo, demineralizuje i osłabia zęby, a ksylitol w przeciwieństwie przywraca zasadowy odczyn w jamie ustnej. Odczyn taki zapobiega namnażaniu się szkodliwych bakterii m.in Streptococcus mutans, która powoduje próchnicę. Ponadto wzmacnia ochronne czynniki w ślinie (np. lizozym) i stymuluje mechaniczne spłukiwanie śluzówki jamy ustnej.

Inna zaleta ksylitolu- wzmacnia zęby i kości, a więc zapobiega też osteoporozie. Co robi zwykły cukier?Zabiera z organizmu wapń, potas i magnez i witaminy z grupy B.

Ksylitol można swobodnie spożywać w takich ilościach w jakich stosowało się cukier. FDA (Food and Drug Administration) i JEFCA (Joint FAO/WHO Expert Committee on Food Additives), organ doradczy Światowej Organizacji Zdrowia i Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa, potwierdza, że dla ksylitolu nie istnieje dopuszczalna dzienna dawka (ADI), co oznacza, że jest on całkowicie bezpieczny. 

Na początku jednak należy uważać, bo przy spożyciu większych ilości może pojawić się łagodna biegunka osmotyczna lub lekkie kurcze łydek. Fińscy naukowcy zalecają spożywanie do 40g ksylitolu dziennie. To nie powinno powodować  skutków ubocznych, a wystarcza do wzmocnienia tkanki kostnej. 

Krótki przewodnik jak prawidłowo i skutecznie zadbać o zęby z ksylitolem

Myj zęby zawsze po posiłku, a dodatkowo poszukaj słodyczy zawierających ksylitol. Już dzisiaj wiele gum i cukierków zawiera również inne substancje słodzące, jednocześnie czyniąc je bezużytecznymi. Czysty ksylitol można kupić w wielu supermarketach i sklepach ze zdrową żywnością. Skuteczna dawka to ok. 5-7 g dziennie. Większe dawki również są bezpieczne, ale może okazać się, że dają lekki efekt przeczyszczający. 

Chcesz spróbować naszych świątecznych zdrowych pierniczków? Specjalnie w trosce o wasze zdrowie przygotowaliśmy je z ksylitolem właśnie! Bo dbamy kompleksowo o naszych pacjentów :-)