Kategorie:

Najczęściej zadawane pytania

/

Czy robicie kosztorysy do niemieckich kas chorych?

Tak ,przygotowujemy kosztorysy do wszystkich niemieckich kas chorych. Mamy w tym duże doświadczenie!

Jakie macie gwarancje na leczenie?

1 ROK  - LECZENIE ZACHOWAWCZE

2 LATA - LECZENIE PROTETYCZNE

5 LAT- IMPLANTY

Na czym polega wybielanie zębów metodą Beyond?

Istnieje wiele sposobów na wybielanie zębów. Niektóre osoby postępują bardzo nierozsądnie, próbując wybielić swoje zęby w sposób bardzo tani ale zarazem niebezpieczny dla szkliwa (np. sodą oczyszczoną, solą, węglem czy cytryną). Wybielanie zębów metodą BEYOND™ odbywa się w gabinecie stomatologicznym pod pełną kontrolą lekarza, który został przeszkolony w kwestii wybielana naszą metodą. Przed przystąpieniem do zabiegu stomatolog ocenia stan szkliwa oraz zabezpiecza wszelkie ubytki zębów. Cały zabieg trwa ok. 60 minut i polega na trzykrotnym nałożeniu żelu wybielającego BEYOND™ oraz naświetleniu go specjalną lampą – akceleratorem BEYOND™. Po jednej wizycie pacjent może cieszyć się pięknym, białym uśmiechem. Krótki czas przeprowadzania zabiegu w porównaniu z np. wybielaniem nakładkowym stanowi też istotny czynnik, dzięki któremu wielu pacjentów decyduje się właśnie na wybielanie zębów metodą BEYOND™.

Jaki będzie efekt wybielania zębów waszą metodą?

Efekt wybielania zależy w dużej mierze od intensywności oraz rodzaju i źródła Twoich przebarwień. Zabieg akceleratorem Beyond Polus jest stworzony do tego, aby osiągnąć najlepszy z możliwych rezultatów. Porozmawiaj ze swoim dentystą na temat Twoich oczekiwań co do zabiegu wybielania, a pomoże mu to w dobraniu odpowiedniego programu wybielania, dostosowanego do Twoich potrzeb.

Jakie są przeciwskazania do wybielania zębów?

Właściwie większość pacjentów może poddać się zabiegowi wybielania metodą BEYOND™. Do tych, którzy nie powinni poddawać się zabiegowi wybielania należą osoby: ze znacznym uszkodzeniem szkliwa (to powinien ocenić stomatolog), ciężarne i karmiące, a także poniżej 16 roku życia.

Na czym polega "Biała Dieta" po wybielaniu?

Najważniejszą rzeczą jest, aby po zabiegu wybielania BEYOND™ zachować obowiązkowo przez 48 godzin "białą dietę", polegającą na spożywaniu nie barwiącego jedzenia i picia. Zasada jest prosta: wszystko to, co może pobrudzić białą koszulę, eliminujemy przez 48 godzin z naszej diety. W tym czasie należy się również wystrzegać palenia papierosów. Wielu stomatologów poleca swoim pacjentom wstrzemięźliwość od jedzenia i napojów barwiących przez ok. tydzień. Aby podtrzymać efekt wybielania, polecamy stosowanie do codziennej higieny jamy ustnej pasty delikatnie wybielającej BEYOND™ PearlWhite®, która świetnie usuwa "bieżące" przebarwienia. BIAŁA DIETA PO WYBIELANIU ZĘBÓW Po zabiegu wybielania zębów lampą Beyond należy się wstrzymać z jedzeniem na dwie godziny. Najlepiej jest ograniczyć jedzenie i picie w tym czasie tylko do wody mineralnej. Tuż po zabiegu wybielania zęby są bardzo podatne na odbarwienia. Taki stan trwa przez około dwa tygodnie. ZALECENIA POZABIEGOWE: BIAŁA DIETA – 48 GODZIN PO ZABIEGU • Przez pierwsze 90 minut po wybielaniu można tylko pić wodę mineralną (bez cytryny). Należy powstrzymać się od jedzenia i picia innych płynów, gdyż żel powoduje poszerzenie porowatej tkanki szkliwa, co prowadzi do znacznej wrażliwości zębów na czynniki barwiące. • Przez 48 godzin od zabiegu, nie można jeść: produktów kolorowych i koloryzujących jak np: czekolady, buraczków, ciemnych sosów, zup (wszystkich), wędlin, pasztetów, serów żółtych i topionych, warzyw surowych i gotowanych, owoców (z wyjątkiem bananów). • Przez pierwsze 48 godzin od zabiegu, nie wolno pić: kawy, herbaty, soków, coca – coli, fanta itp., czerwonego wina, piwa jasnego i ciemnego, kolorowych alkoholi. • Po zabiegu (przez pierwsze 48 godzin) można jeść produkty: ryż, białe sosy, makarony, ziemniaki, jajka gotowane bez żółtek, kurczak (gotowany), ryby (gotowane), jogurty naturalne, białe sery, produkty mleczne białe, pieczywo białe, płatki śniadaniowe, banany. • Po zabiegu (przez pierwsze 48 godzin) mogę pić: wodę mineralną (bez cytryny), białe alkohole (wyłączając jasne piwo),mleko. • Przez 48 godzin od zabiegu należy używać tylko białej pasty do zębów i nie używać płynów do dezynfekcji jamy ustnej

Jakie macie doświadczenie w implantologii?

Od 13 lat naszą specjalnością są implanty. Mamy za sobą już ponad 4000 wykonanych implantów, w tym także w razie potrzeby odbudowę kości czy podniesienia zatoki (Sinus Lift) Od wielu lat jesteśmy nagradzani nagrodą Platinum Preffered Member m.in. za osiągnięcia implantologiczne, dynamikę rozwoju, lokalne kampanie promujące leczenie, zaangażowanie w upowszechnienie leczenia implantologicznego wśród pacjentów oraz nieustanne dążenie do rozwoju i dokształcanie się. 

Jakie macie Państwo ceny?

Nasze ceny są bardzo konkurencyjne w porównaniu z innymi praktykami stomatologicznymi w Słubicach i okolicach jak i w Niemczech(30-40% niższe!).

Na przykład:

 • Leczenie kanałowe zęba ( 300-600zł)+ 100zł nowoczesny mikroskop
 • Wypełnienie (120-150zł)
 • Zmiana opatrunku 50zł
 • Implant 2500 zł
 • Korona na implancie 2000 zł
 • Ekstrakcja 150zł
 • Chirurgiczna ekstrakcja "Ósemki"(200-400zł)
 • Korona metalowo-ceramiczna 800 zł
 • Korona cyrkonowa 1400zł
 • Zdjęcie pantomograficzne 70zł
 • Zabieg z anestezjologiem ( w sedacji) 500zł ( za pierwsze 2h)
 • Resekcja 400zł

 

 

 

Przeprowadzacie zabiegi w pełnej narkozie?

Tak, oczywiście, zarówno zabiegi leczenia zachowawczego jak i ekstrakcje zębów oraz zabiegi implantacji na życzenie Pacjenta przeprowadzamy w pełnym znieczuleniu w sedacji ( pod opieką doświadczonego anestezjologa).

Co Was wyróżnia spośród innych gabinetów stomatologicznych?

Całość prac: od diagnostyki, chirurgii po nowoczesną protetykę wykonujemy Państwu w naszej praktyce i za całość tych prac bierzemy pełną odpowiedzialność

 

 

Czy możliwa jest nowoczesna diagnostyka na miejscu?

Tak, posiadamy nowoczesny cyfrowy pantomograf radiologiczny do wykonania RTG zęba/zębów.

Z kolei  implantację planujemy w 3D w programie Simplant.

 

 

Czy można u was płacić kartą lub w walucie Euro?Akceptujecie przelewy?

Tak, oczywiście- przecież jesteśmy nowoczesną kliniką. Oprócz płatności gotówkowych i przelewem na nasze konto (przy dużych zabiegach imlantologicznych czy pracach protetycznych-preferowane),przyjmujemy również walutę Euro oraz naturalnie płatności kartami płatniczymi( zarówno w zł jaki Euro)

Pracujecie w soboty?

Tak, w każdą sobotę zapewniamy naszym pacjentom niezbędną opiekę stomatologiczną.

Gdyby zaszła taka konieczność po wcześniejszym uzgodnieniu jesteśmy w stanie równiez przeprowadzić w sobotę zabieg implantacji- też z anestezjologiem.

Mówicie w języku niemieckim?

Tak, rozmawiamy po niemiecku. Poza tym nasi lekarze mówią po angielsku i rosyjsku?